EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Dzień Babci i Dziadka w Rudzie Kozielskiej

 

 

 

Druga połowa stycznia to okazja do złożenia życzeń kochanym babciom i dziadkom. Świetlica w Rudzie Kozielskiej przygotowała z tej okazji specjalne spotkanie dla naszych kochanych babć i dziadków. W środę 23 stycznia wszyscy chętni dziadkowie, (albo jak to godajom na Ślonsku Oma i Opa) przybyli do świetlicy na przygotowane dla nich spotkanie. Wszyscy zasiedli przy bogato zastawionych stołach (kawa, ciastko, owoce, słodycze, ciastka, napoje) i uczestniczyli w tym swoim święcie.

Dzieci z Rudy Kozielskiej wraz z opiekunką świetlicy Beatą Balcerek przygotowali dla nich krótki program artystyczny. Dziadkowie wysłuchali więc kilku wierszy specjalnie dla nich, obejrzeli krótki przedstawienie o szkole oraz otrzymali piękne kwiaty, które przygotowali dla nich uczestnicy kółka plastycznego. Następnie przy kawie i ciastku toczyła się dalsza cześć imprezy. Nie było to jednak koniec atrakcji przygotowanych dla uczestników tego spotkania. Wiadomo że zarówno babcie jak i dziadkowie lubią sobie pośpiewać różne biesiadne i nie tylko piosenki.

Aby łatwiej i odważniej się śpiewało zaproszono pana Jarosława Kusbra, który przygrywając pięknie ba akordeonie rozruszał całe towarzystwo. Można było posłuchać pięknych zarówno śląskich, biesiadnych i różnorakich innych piosenek. Pan Jarosław grał praktycznie wszystko czego biesiadnicy sobie życzyli. Nie dziwi więc fakt, że długo nikt nie wybierał się do domu. Po prostu żal było opuszczać tak wspaniale bawiące się towarzystwo.

Wszyscy uczestnicy wyrażali wielkie zadowolenie z tak przygotowanego spotkania i stwierdzili, że bardzo chętnie przybędą na tego typu imprezy. Jest to sygnał, że w lecie koniecznie trzeba przygotować seniorom z Kozi biesiadę na boisku bo chcą, lubią i umieją się wspaniale bawić.

Wszystkim którzy przygotowywali tę imprezę składamy gorące podziękowania : pani Beacie, pani Jarosławowi oraz mały aktorom Angelice, Paulinie, Wiktorii i Patrykowi. Dzięki wam babcie i dziadkowie spędzili miłe popołudnie i wieczór i na pewno zawsze będą to wspominali z wielkim wzruszeniem.

Wojciech Węglorz
Sołtys Sołectwa
Ruda Kozielska

{gallery}babcia_2013{/gallery}

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska