EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

III Wieczór Kolęd w Rudzie Kozielskiej

 

 

 

W sobotę 19 stycznia mieszkańcy Rudy Kozielskiej oraz ich goście mieli możliwość uczestnictwa w wieczorze kolęd zorganizowanym przez świetlicę wiejską. W sobotni wieczór sala wypełniła się chętnymi do zaśpiewania kolęd i przypomnienia sobie tej świątecznej bożonarodzeniowej magicznej nocy. Wspólnym wysiłkiem świetlicy i zawsze chętnie pomagających mieszkańców przygotowano szopkę, zaś młodzież przebrała się w stroje Maryi, Józefa oraz pastuszka. Po przywitaniu wszystkich uczestników rozpoczął się ten magiczny wieczór. Na początek Wiktoria Mickiewicz zaśpiewała pastorałkę „Pastuszek bosy”. Kolejne kolędy śpiewali już wszyscy razem.

Aby wzbogacić ten wieczór czymś nowym i ciekawym Nikola Piecha zaśpiewała kilka pięknych pastorałek. Na zakończenie kolędowanie nie mogło zabraknąć jednej z najpiękniejszych kolęd „Cicha noc”. Przy zgaszonym świetle w blasku świec brzmiała ona jeszcze piękniej niż zawsze. „Cicha noc” była ostatnią kolędą zaśpiewaną wspólnie, ale nie ostatnią tego wieczoru. Na zakończenie Nikola zaśpiewała piękną i wzruszającą „Kolędę dla nieobecnych”. Dedykowana ona była dla tych wszystkich mieszkańców Rudy Kozielskiej którzy zmarli w ostatnim rok.

Kolęda ta, jej treść sprawiła, że nie trudno było dostrzec wzruszenie i zadumę wśród uczestników tego pięknego kolędowego wieczoru. Na zakończenie sołtys podziękował wszystkim którzy przygotowywali ten kolędowy wieczór. Szczególne podziękowania dla Rity Tworuszka za przygotowanie muzyczne i akompaniament na organach. Dziękujemy również towarzyszącemu jej na gitarze Karolowi Miera oraz Wiktorii Mickiewicz, Nikoli Piecha i Pawłowi Hajduk za prowadzenie i śpiewanie kolęd i pastorałek, a także za przebranie się w stroje świętych i pastuszka.

Dziękujemy również Kołu Gospodyń i opiekunce świetlicy Beacie Balcerek za przygotowanie słodkie poczęstunku i kawy dla wszystkich uczestników wieczoru kolęd. Kolejny wieczór kolęd dopiero za rok, ale już niedługo ( 23 styczeń ) specjalna impreza dla babć i dziadków z okazji ich święta.

Wojciech Węglorz
Sołtys Sołectwa
Ruda Kozielska

 

{gallery}kolendy_2013{/gallery}

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska