EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Dzień Dziecka w Rudzie Kozielskiej – 2014

Na ten dzień dzieci czekają z utęsknieniem. Dzień Dziecka. Wtedy mogą trochę więcej niż w inne dni, otrzymują prezenty, niespodzianki. Po prostu jest super. Fajnie aby tak było prze cały rok. O swoich dzieciach nie zapomniano w Rudzie Kozielskiej organizując im spotkanie na boisku. Przygotowano kilka niespodzianek, które mamy nadzieję spodobały się naszym milusińskim. 

Na dzień dobry przywitała dzieci żywa maskotka Zezole. Chodziła ona wśród dzieci rozdając uwielbiane przez dzieci słodycze. Po takim powitaniu mogło być już tylko lepiej. Konkursy dla dzieci, w których każdy wygrywał i otrzymywał coś słodkiego, malowanie twarzy według życzeń dzieci itp. Wszystko przy muzyce dla dzieci, która delikatnie rozbrzmiewała w tle. Kolejny punkt to przedstawienie w wykonaniu artystów reprezentujących „Zaczarowną Chatę”.

Trochę opowieści o kulturze i zwyczajach Indian,  a następnie piękna indiańska opowieść w formie  teatru kukiełkowego. Naprawdę mogło się podobać. Koniec atrakcji ? Oczywiście, że nie. Do obdarowującego słodyczami Zezola dołączył piękny  Tygrysek, który zachęcał dzieci do wspólnej zabawy i rozdawał im balony. Nie mogło zabraknąć „słodkiego deszczu” który spadł na bawiące się dzieci. Po tych szaleństwach przyszedł czas na to aby coś przekąsić i nabrać sił do dalszej zabawy. Panie z Koła Gospodyń przygotowały smaczne tosty i częstowały dzieci. 

Tygrysek rozdawał soczki, Zezol mu pomagał. Po tej kulinarnej uczcie czas na kolejną niespodziankę. Nagle nie wiadomo skąd pojawił się wóz strażacki. Pożar ? Ależ skąd ! To miejscowa OSP także uatrakcyjniła to spotkanie z okazji Dnia dziecka swoją wizytą. Można było pooglądać co jest w samochodzie i co do czego służy. Wreszcie strażacy zrobili to co dzieci zawsze lubią. Mnóstwo białego szaleństwa, ale nie mamy na myśli śniegu tylko piany, która nagle zaczęła pojawiać się w niesamowitych ilościach.

Dzieci mogły poszaleć do woli. Każdy mógł także potrzymać w asyście strażaka prądownicę i próbować gasić wirtualny pożar. Ciężko było wyciągnąć dzieci z tej piany wyprodukowanej przez OSP. Jednak zachętą do wyjścia były nagrody ( prezenty ) dla każdego dzieciaka uczestniczącego w tym spotkaniu. Nagrody przygotowała świetlica w Rudzie Kozielskiej, która także była głównym organizatorem tego dziecięcego święta. Każde dziecko otrzymało również laurkę, dziewczyny motylka, chłopcy słonia  z życzeniami i słodką niespodzianką. Laurki przygotowała świetlica. Dziękujemy wszystkim dobroczyńcom i sponsorom tej imprezy : Księgarni Orbita ( Jan Grzonka ) z Rybnika, Kołu Gospodyń, OSP, LKS,  rodzinie Czerwik oraz wszystkim anonimowym sponsorom. Dziękujemy wszystkim którzy pomagali przy organizacji i obsłudze imprezy. Uśmiechnięte twarze dzieci są chyba najlepszym podziękowaniem dla wszystkich.

Wojciech Węglorz

Sołtys Sołectwa Ruda Kozielska 

 

{gallery}dzien_dziecka_2014{/gallery} 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska