EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Ferie w Rudzie Kozielskiej

 

 

 

Od zakończenia zimowej kanikuły minęło już trochę czasu. Dzieci wróciły w szkolne mury i po odpoczynku starają się o jak najlepsze oceny. My chcielibyśmy jednak na chwilę wrócić to ferii zimowych i przedstawić państwu jak przebiegały one w Rudzie Kozielskiej. Zimową akcję dla dzieci organizowała świetlica wiejska wraz z MOKSiR-em Kuźnia Raciborska. Co znajdywało się w ofercie dla najmłodszych mieszkańców naszej miejscowości ? Wiele atrakcji. Jakich ? O tym poniżej.

W ciągu dwóch tygodni ferii zorganizowano trzy wyjazdy autokarem do kina w Rybniku, na basen w Żorach oraz na lodowisko w Pszowie. Wyjazdy cieszyły się dużym powodzeniem i dzieci wracały zadowolone.

Co w pozostałe dni zimowej przerwy w nauce. W Rudzie Kozielskiej atrakcji nie brakowało.

Już na dzień dobry w pierwszym dniu konkurs karaoke. Uczestnicy wykazali się talentem muzycznym. Jedne większym, inne trochę mniejszym, ale wszystkie próbowały pokazać swój talent muzyczny.

Drugi dzień to bal przebierańców. Pomysły i fantazja nie tylko dzieci, ale i rodziców sprawiła, że na balu bawiło się wiele ciekawych postaci.

Aura nie poskąpiła śniegu więc warto było z niego skorzystać. W jaki sposób ? Konkurs na najlepsza rzeźbę z śniegu ponownie zmusił dzieci do poruszenia wyobraźni i ujawnienia swego talentu tym razem artystycznego. Powstało kilka ciekawych dzieł śniegowych, które dopóki aura pozwoliła cieszyły swym widokiem wszystkich mieszkańców Rudy Kozielskiej.

Co jeszcze oferowano podczas ferii. Zajęcia plastyczne czyli wykonywanie czapek i masek karnawałowych, wykonanie postaci z bajki lub filmu z plastykowych butelek oraz gry i zabawy ruchowe. Jak więc widać uczestnicy ferii w Rudzie Kozielskiej nie mieli czasu na nudę. Na zakończenie zaś zorganizowano zimową wyprawę na Górę Zamkową. Góra ta nie leży wprawdzie w Himalajach, ani nawet w naszych Tatrach, lecz w pobliskim lesie pomiędzy Rudą Kozielska a Jankowicami. Dlatego też wyprawa ta była jednodniowa i zakończyła się pełnym sukcesem. Dzieci pod kierownictwem szefa wyprawy Beaty Balcerek bez trudy zdobyły szczyt Góry Zamkowej czyli popularnego Szloschbergu. Sukces ten uczciły ogniskiem i pieczeniem kiełbaski oraz nagrodami dla każdego z uczestników tej wyprawy. Tak więc pełny sukces nie tylko podczas ostatniego dnia podczas zimowej wspinaczki na Górę Zamkową, ale całej zimowej akcji dla dzieci. Jesteśmy pewni, że uczestnicy będą długo wspominać swoje przygody jakie przeżyli podczas dwutygodniowych ferii zimowych zorganizowanych i przygotowanych przez świetlicę wiejską w Rudzie Kozielskiej przy współpracy z MOKSiR-em Kuźnia Raciborska. Kolejne przygody zapewne podczas letnich wakacji, ale do nich zostało jeszcze, albo tylko cztery miesiące.

Wojciech Węglorz
Sołtys Sołectwa
Ruda Kozielska

{gallery}ferie_2013{/gallery}

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska