EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Festyn Wakacyjny w Rudzie Kozielskiej

27 oraz 28 lipca br klub sportowy z Rudy Kozielskiej po raz XIV zorganizował Festyn Wakacyjny. Pogoda była wręcz tropikalna. Temperatura dochodziła do 40 stopni. Jednak obficie zaopatrzony w zimne napoje bufet pozwolił wszystkim pokonać te upały i świetnie bawić się na festynie. Tegoroczny festyn oprócz stałych już punktów programu miała jeden wyjątkowy, a mianowicie otwarcie po czterech latach przerwy z powodu remontu boiska.

W sobotę rozegrano na nim pierwszy po tak długiej przerwie mecz. Nim jednak rozpoczął się piłkarski pojedynek poświęcenia boiska dokonał ksiądz proboszcz Rafał Wyleżoł, który po raz pierwszy gościł na naszym obiekcie i była bardzo pozytywnie zaskoczony tym co zobaczył. Po poświęceniu zagrały zespoły Młodych ( do 33 lat) c/a Starsi ( + 33). Świetne akcje, dużo emocji i pięknych bramek. Tak właśnie wyglądał ten mecz otwarcia. Nieznacznie lepsza okazała się „młodzież” wygrywając 6:5. Autorem pierwszej bramki na nowym boisku był Marian Bachrej.

Po meczu strzelano karne itu lepsze było starsze pokolenie. Po emocjach piłkarskich przyszedł czas na relaks i zabawę. Dobrą muzykę zapewniał zespół Dynamic. Taneczne szaleństwa trwały dość długo, bo do czwartej nad ranem. Trzeba było więc szybko regenerować siły, bo już od 14.00 w niedzielę rozpoczynał się drugi dzień festynu. Na początek w tropikalnych wręcz warunkach rozegrano turniej siatkówki 3-osobowej. Rywalizowało sześć zespołów.

Najlepsza okazała się drużyna występująca pod nazwą Konieczni, grająca w składzie: Patryk, Piotr i Krystian Konieczny. W finale pokonali Czołowych Denserów : Andrzeja Adamiaka, Andrzeja Stronczyńskiego i Jakuba Raciborskiego. Trzecie miejsce dla Borussii i Obojętnych. Po sportowej rywalizacji przyszedł czas na muzyczną ucztę. Tym razem zapewniały nam ją gwiazdy festynu Kola i Jula czyli Kornelia Maroszek i Justyna Sosna, znane m.in. z prowadzenia Szlagrowego Koncertu Życzeń w TVS oraz wielu przebojów śpiewanych w śląskiej gwarze. Śpiewane przez Kolę i Julę piosenki wyraźnie przypadły do gustu widowni, po każda nagradzana była gromkimi oklaskami.

Jednak wszystko co dobre szybko się kończy i koncert również dobiegł końca. Obie wokalistki zapewniały , że chętnie jeszcze raz zawitają do Rudy Kozielskiej i czekają na zaproszenie. Po koncercie Koli i Juli można było odbierać nagrody z loterii fantowej. Zaś od 18.00 rozpoczęła się zabawa taneczna z zespołem Dynamic. Podobnie jak dzień wcześniej bawiono się znakomicie, może trochę krócej ( choć niewiele ) bo przecież w poniedziałek większość wychodziła do pracy. Zabawa, zabawą, ale wszyscy czekali na nagrody główne loterii. LKS ponownie postarał się o atrakcyjne i cenne nagrody. Główna nagroda byłtelewizor 32″, oprócz tego m.in. dzik, sprzęt AGD i wypoczynkowy, bony podarunkowe, opał i wiele innych bardzo cennych nagród.

Podczas festynu organizowano również konkursy, zaś dzieci bawiąc się w rytm dziecięcych piosenek oczekiwały na „deszcz słodyczy” i mimo upalnej pogody i zadaszenia doczekały się. Mnóstwo cukierków, balonów i innych słodkości spadł na parkiet w czasie ich zabawy. Zarówno dzieci jak i starsi mogli się raczyć nie tylko zimnymi napojami, ale również kiełbasą, krupniokiem oraz oscypkiem z grilla. Nie zabrakło również swojskiego kołocza, chleba z fetym i kiszonym ogórkiem oraz wielu innych specjałów.

Podczas festynu nie mogło zabraknąć Zuski oraz trampoliny i zamku dla dzieci. Tak więc każdy znalazł coś dla siebie. Ponownie spotkamy się za rok. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali przy organizacji i obsłudze festynu. Napracowali się ciężko, ale widać było po reakcjach uczestników, że było warto.

Wojciech Węglorz

Sołtys Sołectwa Ruda Kozielska

 

{gallery}Ruda_Kozielska_2013{/gallery}

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska