EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

III Rajd Turystyczno – Kolarski „Kwitnące Rododendrony”

W dniu 5.06.2016 r. Turystyczny Klub Kolarski PTTK im Wł. Huzy w Gliwicach zorganizował III Rajd Turystyczno – Kolarski „Kwitnące Rododendrony”. Kierownikiem imprezy był kol. Henryk Szcześniak. Rajd rozpoczął się na gliwickim Rynku, gdzie zebrała się przeszło 60 osobowa grupa turystów.

Uczestników rajdu podzielono na trzy kolumny, by bezpiecznie mogły one dotrzeć na metę rajdu, usytuowaną na terenie zabytkowej stacji kolejki wąskotorowej w Rudach. Grupy kolarzy poprowadzili przodownicy: kol. Jarosław Szerszeń, Witold Czempiel i Marian Cetnarski. Pomagali im kol. Małgorzata Radomska, Władysław Stawiarczyk, Krzysztof Bobis i Stanisław Radomski. Dokumentacją fotograficzną rajdu zajął się kol. Adrian Siodlaczek. Po dotarciu na metę rajdu przygotowaną przez kierownika rajdu oraz kol. Tadeusza Pasierba i Juliana Rzewódzkiego, uczestnicy zarejestrowali się w biurze rajdu, wpłacili symboliczne wpisowe i otrzymali świadczenia przewidziane regulaminem imprezy. Biuro rajdu prowadzili kol. Adam Czerniawski i Małgorzata Radomska.

Na mecie rajdu oprócz grupy przybyłej z gliwickiego Rynku zameldowały się: liczna bo 45 osobowa grupa członków Szkolnego Klubu 80 Rowerów ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Gliwicach Sośnicy, 15 osobowa reprezentacja Klubu Turystyki Kolarskiej WANDRUS w Żorach, 4 osoby reprezentowały Zabrzański Klub Turystyki Rowerowej AMATOR. Po dwie osoby przyjechały ze Świętochłowic i Radzionkowa. Jednoosobowo przybyli turyści z Rybnika, Knurowa, Ziemięcic i Rudy Śląskiej – członek S.T. K. HUGO. Ogółem w rajdzie uczestniczyło 141 osób.

Po dokonaniu rejestracji przystąpiono do rozegrania konkursów zręcznościowych przygotowanych dla uatrakcyjnienia imprezy. Konkurs rzutów piłeczkami poprowadził kol. Julian Rzewódzki, a konkurs darta kol. Tadeusz Pasierb. Pomagał im kol. Jerzy Zając.

Foto: Adrian Siodlaczek, Jerzy Kubica

W konkursie darta najlepsze wyniki wśród osób dorosłych zajęli:

        I Miejsce        kol. Andrzej Śmieja z TKK PTTK im. Wł Huzy w Gliwicach

        II Miejsce    –   kol. Grzegorz Dyrbuś z Gliwic

        III Miejsce   –   kol. Mariusz Dębski z Gliwic

W kategorii juniorów w tym konkursie najlepszymi okazali się:

        I Miejsce        kol. Michał Dębski z Gimnazjum nr 15 w Gliwicach

        II Miejsce    –   kol. Michał Jańta z TKK PTTK im Wł. Huzy w Gliwicach

        III Miejsce   –   kol. Kamil Orłowski z KTK PTTK WANDRUS w Żorach

W konkursie rzutów piłeczkami najlepsze wyniki wśród osób dorosłych zajęli:

        I Miejsce        (równorzędne) kol. Katarzyna Parlak i kol. Wojciech Miotła

        II Miejsce    –   kol. Aleksander Żujewski.

W kategorii juniorów w tym konkursie najlepszymi okazali się reprezentanci Klubu 80 Rowerów z SP 21 w Gliwicach:

        I Miejsce        kol. Patryk Malicki

        II Miejsce    –   kol. Bartłomiej Buk

        III Miejsce   –   kol. Zuzanna Łozińska

Na zakończenie imprezy Prezes klubu, w obecności licznie zebranych uczestników rajdu gorąco powitał w naszej klubowej rodzinie kol. Jerzego Kubicę, któremu uroczyście wręczył legitymację klubową i znaczek Turystycznego Klubu Kolarskiego PTTK im Wł. Huzy w Gliwicach. Kierownik rajdu w towarzystwie kolegów prowadzących konkursy dokonał wręczenia nagród zwycięzcom. Fundatorem nagród był gliwicki sklep rowerowy Bike Atelier, Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej i Nadleśnictwo Rudy Raciborskie. Ogłoszono zakończenie rajdu dziękując uczestnikom za przybycie, wspaniałą atmosferę i wspólna zabawę. Zaproszono na przyszłe imprezy organizowane przez Klub. Po wystąpieniach prezesa Klubu i kierownika rajdu uczestnicy grupami udali się do miejsc zamieszkania.

 

 Turystyczny Klubu Kolarski PTTK im. Władysława Huzy w Gliwicach

  Foto: Adrian Siodlaczek, Jerzy Kubica

{gallery}2016/rajd_rododendrony{/gallery}

 

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska