EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Rajd zabytkowych samochodów w Rudach. Zapraszamy

W ramach obchodów Dni Knurowa 2016, ulicami i drogami Gminy Kuźnia Raciborska przejadą właściciele zabytkowych samochodów, uczestnicy Rajdu Turystycznego w ramach II Klasycznych Dni Knurowa. Organizatorami są Knurowskie Stowarzyszenie Klasyków, wspierane przez Centrum Kultury w Knurowie i Urząd Miasta Knurów. Wydarzenie to będzie miało miejsce w sobotę 18 czerwca. Klasyki motoryzacji spotykają się w tym roku w Rybniku, w siedzibie firmy LUBAR S.A. mieszczącej się przy ulicy Konarskiego 159A. Stamtąd po rejestracji załóg, słodkim poczęstunku i po wykonaniu próby sprawnościowej, uczestnicy Rajdu kierować się będą według itinerera strzałkowego do Rud.

Przyjazd pierwszej załogi do Rud planowany jest około godz. 11:00. Dokładnej godziny nie sposób określić, gdyż załogi będą wypuszczane na trasę rajdu co minutę, a podczas przejazdu będą musieli wykazać się spostrzegawczością, gdyż czekać na nich będą na trasie zadania do wykonania oraz zagadki. Po około dwóch godzinach pobytu w Opactwie Cystersów, załogi wyjadą w dalszą trasę w kierunku Knurowa. Zapraszamy więc miłośników klasycznej motoryzacji do Opactwa Cystersów w Rudach, gdzie w godz. 11:00 – 13:00 będzie okazja zobaczyć na własne oczy zabytkowe pojazdy, porozmawiać z właścicielami tych motoryzacyjnych perełek, a może też za zgodą właściciela uda się zasiąść za „sterami” klasyka. 

Przewidujemy, że udział w rajdzie weźmie około 50 – 60 samochodów, większość pojazdów uczestników Rajdu Turystycznego osiąga wiek 25 lat, a pojawią się i starsze egzemplarze, w zeszłorocznej edycji naszego zlotu najstarszy samochód wyprodukowany został w 1934 roku.

Osoby chcące zobaczyć więcej klasycznych pojazdów zapraszamy do Knurowa, na godzinę 16:00 na Plac 700-lecia, gdzie odbędzie się „stacjonarna” część II Klasycznych Dni Knurowa, na którą zapowiedziało swój przyjazd, oprócz uczestników wspomnianego rajdu, wielu właścicieli zabytkowych aut, rzadko już oglądanych na naszych drogach.

Zapraszamy serdecznie, Knurowskie Stowarzyszenie Klasyków.

Jerzy Ciepliński

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska