EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Informacja dla mieszkańców Gminy Kuźnia Raciborska na temat koronawirusa SARS-Co V-2

W związku z powstałą sytuacją epidemiologiczną na świecie, informujemy mieszkańców Gminy o podstawowych czynnościach profilaktycznych oraz stosowaniu niezbędnych środków bezpieczeństwa, które mogą zapobiec zakażeniom koronowirusem, przenoszonego drogą kropelkową.

Aktualne komunikaty i informacje Głównego Inspektora Sanitarnego zamieszczone zostały na stronie internetowej pod adresem www.gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci

Jednocześnie informujemy, że została uruchomiona infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia koronawirusa.
Infolinia działa całodobowo, siedem dni w tygodniu pod numerem telefonu: 800-190-590.

Całodobowa infolinia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Raciborzu: 604-106-359

Podstawowe zalecenia:

• Częste myjcie rąk, używając mydła i wody, a jeżeli nie masz do nich dostępu używaj płynów i żeli.
• Stosuj odpowiednie zasady ochrony podczas kaszlu i kichania, zakrywając usta i nos chusteczką, która to czynność uchroni przed rozprzestrzenianiem się zarazków i wirusów.
• Zachowaj bezpieczną odległość, co najmniej 1 metr kiedy będziesz rozmawiać z drugą osobą szczególnie z osobą która kaszle lub często kicha – unikaj miejsc publicznie mocno zatłoczonych.
• Jeśli odczujesz u siebie, że masz gorączkę, skłonności do częstego kaszlu, trudności z oddychaniem oraz bóle mięśni – zasięgnij pomocy medycznej.

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska