EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Przedszkole nr 2 z Kuźni Raciborskiej z III miejscem w konkursie „MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech”

W Gmachu Sejmu Śląskiego odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech”. W wydarzeniu wzięła udział Izabela Domogała, członek Zarządu Województwa Śląskiego.

Przypomnijmy, że w konkursie złożono 121 prac. W wyniku oceny formalnej i merytorycznej przeprowadzonej przez jury konkursowe wyłoniono następujących laureatów:

miejsce 1 – Przedszkole Miejskie nr 14 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaworznie
miejsce 2 – Przedszkole nr 55 w Bielsku-Białej
miejsce 3 – Przedszkole nr 2 w Kuźni Raciborskiej

Wyróżnienie:

Przedszkole Miejskie nr 59 w Bytomiu
Miejskie Przedszkole nr 8 w Częstochowie

Podczas spotkania podsumowano kampanię oraz zaprezentowano wygrane programy nagrodzonych przedszkoli. Izabela Domogała, członek Zarządu, podkreśliła, że kampania pomogła unaocznić dzieciom jakie niebezpieczeństwa powoduje smog oraz rozwinąć w nich świadomość ekologiczną. Zaznaczyła także, że programy przedszkolne były dostosowane do wieku dzieci i w przystępny sposób przedstawiały problem jakim jest smog w województwie śląskim.

Celem kampanii „MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech” jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców województwa śląskiego, w szczególności dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców i opiekunów w zakresie wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie.

W projekcie wzięło udział 121 placówek z terenu województwa śląskiego. Otrzymały one już pomoc rzeczową w postaci oczyszczaczy powietrza. W sumie przekazano 500 sztuk tych urządzeń.

Źródło: www.slaskie.pl
Zdjęcia: UM Kuźnia Raciborska / Tomasz Żak – UMWS

{gallery}2020/p2{/gallery}

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska