EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Informacja ze spotkania w dniu 19.05.2021r.

     

W Urzędzie Miejskim w Kuźni Raciborskiej w dniu 19 maja 2021r. odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli Nadleśniczy Nadleśnictwa Rudy Raciborskie Pan Witold Witosza,Dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rudach Pan Rafał Lazar, Burmistrz Miasta Kuźnia Raciborska Pan Paweł Macha, Zastępca Burmistrza Miasta Kuźnia Raciborska Pani Sylwia Brzezicka-Tesarczyk, Kierownik Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa Pani Patrycja Treffon oraz Inspektor ds. Ochrony Przyrody Pani Michalina Komarek.

 

 Dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Rudy Raciborskie i przekazaniu darowizny na rzecz Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rudach na wykonanie budek lęgowych dla jerzyków, stanowiących ekologiczną alternatywę w walce z komarami oraz dzięki pracy i zaangażowaniu wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rudach w ich wykonanie, powstaną budki lęgowe dla jerzyków, które zostaną przekazane i zamontowane na budynkach oświatowych na terenie naszej Gminy. W ramach tej inicjatywy oraz edukacji ekologicznej zostaną również przeprowadzone warsztaty edukacyjne  dla uczniów szkół podstawowych pt.: „Ptaki w naszym mieście”.  Przyczyni się to do rozwoju naszych dzieci oraz wzbogaci ich wiedzę z zakresu przyrody i ekologii. 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska