EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Jankowice mają granta!

Z myślą o letnim wypoczynku dzieci i młodzieży w ramach Akcji Lato, samorząd Jankowic jeszcze wiosną tego roku wziął udział w ogólnopolskim konkursie grantowym organizowanym przez warszawską Fundację Wspomagania Wsi. Projekt nosił tytuł ,,Pokaż, co masz na strychu – wystawa staroci”. Maksymalnie można było zdobyć na jego realizację kwotę 3 tysiące złotych. Jankowiczanie wnioskowali o 2975 złotych, co wynikało ze szczegółowo przygotowanego budżetu akcji. Wniosek musiał też zawierać opis merytoryczny i harmonogram zajęć. Termin składania wniosków mijał 30 kwietnia.

W czerwcu Rada Sołecka Jankowic, jako jedna ze 154 organizacji, na 614, które złożyły swoje wnioski znalazła się na liście nagrodzonych. Kapituła konkursu przyznała na realizację zadania pełną wnioskowaną kwotę 2975 złotych. W ramach tych środków beneficjanci będą mogli wyjeżdżać na krótkie wycieczki, uczestniczyć w biwaku, brać udział w turniejach i generalnie dobrze się bawić. Będą też pieniążki na słodycze, napoje i drugie śniadania. Część środków przeznaczona zostanie na materiały potrzebne do odnawiania pozyskanych przez uczestników akcji staroci znalezionych na strychach i w piwnicach, które ostatecznie staną się elementami finałowej wystawy.

Oprócz samorządu Jankowic w tym samym konkursie wzięła udział inna organizacja z terenu powiatu raciborskiego. OSP Modzurów zdobyła granta w wysokości 1486 złotych. Im również gratulujemy. No cóż, żeby wygrać trzeba grać!

Henryk Machnik

Sołtys Sołectwa Jankowice

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska