EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Kiermasz w Rudzie Kozielskiej

W piątek 12 grudnia w Rudzie Kozielskiej odbył się mający już kilkuletnią tradycję Kiermasz Adwentowy. Organizatorem Kiermaszu jest świetlica i Koło Gospodyń. Przygotowano mnóstwo świątecznych potraw i wypieków ( co widać na zdjęciach ) : kilka rodzajów ryb, śledzi, sałatki, barszcz z uszkami, krokiety, pierogi  ciasta, pierniczki, pączki oraz oczywiście moczka i inne pyszności.

Nie mogło zabraknąć różnorakich ozdób i stroików świątecznych. Przy aromacie pysznej kawy i herbaty można było miło spędzić popołudnie w świetlicy. Mieszkańcy oraz goście z sąsiednich miejscowości nie zawiedli i dość licznie odwiedzili świetlicę delektując się pysznościami przygotowanymi przez organizatorów.

 

Tego typu imprezy sprzyjają integracji mieszkańców, przy delikatnie rozbrzmiewających w tle kolęd  można było na spokojnie spędzić czas dyskutując z sąsiadem, znajomym. Na pewno nie rozmawiano tylko o świętach, ale i o innych sprawach, na które nie zawsze ma się czas w obecnych bardzo zagonionych czasach. Wśród gości były wszystkie pokolenia mieszkańców od tych najmłodszych kilkuletnich brzdąców po seniorów Rudy Kozielskiej, statecznych dziadków czy też babć.  

Widać było, że tego typu imprezy są potrzebne, pozwalają bowiem na chwilę wytchnienia, spokoju, odpoczynku czy też zadumy. Patrząc na piękne ozdoby, stroiki na pewno niektórzy już poczuli w duchu magię zbliżającego się Bożego Narodzenia. Widać było zadowolenie uczestników Kiermaszu, zaciekawienie zarówno potrawami jak i stroikami i ozdobami.

Tak więc wielkie podziękowania dla wszystkich którzy przygotowywali oraz obsługiwali imprezę. Aby przygotować Kiermasz trzeba było już kilka dni wcześniej spędzić wiele godzin w kuchni. Końcowym efektem tej żmudnej pracy był piątkowy Kiermasz. Tak więc raz jeszcze wszystkim wielkie dzięki.

 

Następna planowana impreza to mający też już kilkuletnią tradycję wieczór kolęd, który odbędzie się 10 stycznia. Na tę imprezę przygotowano też pewną niespodziankę, ale o szczegółach już wkrótce napiszemy.

Wojciech Weglorz

 

Sołtys Sołectwa Ruda Kozielska

 

{gallery}ruda_kozielska_wigilia{/gallery}

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top