EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Pracownicy Urzędu Miejskiego w Kuźni Raciborskiej włączyli się w Akcję Szlachetnej Paczki

Po raz pierwszy z inicjatywy Sekretarza Miasta Kuźnia Raciborska Pana Dominika Klimanka pracownicy Urzędu Miejskiego w Kuźni Raciborskiej włączyli się w Akcję Szlachetna Paczka 2014. Pracownicy zebrali 15 kartonów, które zawierały najpotrzebniejsze artykuły dla rodziny, która została zgłoszona do akcji. Po zebraniu materiałów paczki zostały przewiezione do magazynu Szlachetnej Paczki, który mieścił się w byłej szkole podstawowej przy ul. Arki Bożka,  a stamtąd już wprost do wybranej rodziny z terenu Gminy Kuźnia Raciborska.

 

Informacje o projekcje:

 

SZLACHETNA PACZKA to projekt, który pomaga potrzebującym w taki sposób, aby sami zaczęli radzić sobie w życiu. Od 14 lat jednoczy Polaków wokół idei mądrego pomagania. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc dla rodzin w potrzebie, a pomostem między nimi są SuperW, czyli wolontariusze Paczki. Ciepły szlafrok, lodówka czy buty na zimę dla dzieci, mają wielką wartość dla obdarowanych. Jednak w Paczce to nie rzeczy są najważniejsze. Największym prezentem dla żyjących w zapomnieniu jest świadomość: „Ktoś o mnie pamięta, ktoś we mnie wierzy”. Dlatego mówimy, że Paczka jest impulsem dla tych, którzy mierzą się z trudnościami. Ma być impulsem do dalszej walki o poprawę swojego losu, bo czasem to właśnie uwagi od drugiego człowieka i wiary, że coś się może zmienić, najbardziej brakuje rodzinom, do których docieramy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska