EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Książka „Kobiety ze Śląska” zaprezentowana w Warszawie

Książka „Kobiety ze Śląska” autorstwa Katarzyny Siwczyk z Rud została zaprezentowana w stolicy. Do premiery książki w Warszawie doszło 23 kwietnia podczas uroczystości 30-lecia Towarzystwa Przyjaciół Śląska w Mazowieckim Instytucie Kultury. W wydarzeniu wzięło udział około dwustu Ślązaków, którzy mają na swoim koncie liczne sukcesy i promują region poza jego granicami. Wśród gości byli m.in. samorządowcy, działacze, naukowcy, przedsiębiorcy oraz ludzie doskonale znani z mediów m.in. Józef Musioł, przewodniczący Rady Programowej Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk oraz były sędzia Sądu Najwyższego, wybitna prezenterka telewizyjna Krystyna Loska  i aktor Olgierd Łukaszewicz.

Po uroczystości 30-lecia, autorka z naszej gminy prezentowała swoją książkę zainteresowanym gościom. – To dla mnie niezwykły zaszczyt, że mogłam w tym miejscu pokazać swoją publikację. Spotkałam się z bardzo pozytywnym przyjęciem. Za mną kolejne cenne doświadczenie – przyznaje autorka.

 

Przypomnijmy, że książka „Kobiety ze Śląska” miała swoją premierę w listopadzie ubiegłego roku. „Kobiety ze Śląska” to pierwsza książka o znanych Ślązaczkach. Piosenkarki Anna Wyszkoni, Katarzyna Groniec i Kasia Moś, Miss Polonia Karina Wojciechowska, aktorka Jolanta Fraszyńska, bizneswoman Marta Frank, pisarka Anna Dziewit-Meller, prezenterki i dziennikarki Agnieszka Hyży i Anna Popek oraz finalistka Master Chefa Kinga Paruzel – wszystkie bohaterki tej książki podkreślają, że Śląsk zajmuje w ich sercu ważne miejsce.

 

Książkę napisała Katarzyna Siwczyk, 31-letnia mieszkanka Rud – autorka bloga Kobieta ze Śląska, dziennikarka i redaktorka przez kilka lat związana z Dziennikiem Zachodnim i Wydawnictwem Vectra. Prowadzi własną Agencję Kreatywną. Jest absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim i politologii na Uniwersytecie Śląskim. Obecnie pracuje nad nową książką.

 

{gallery}2019/kobieta_ze_slaska{/gallery}  

Zdjęcia: Ireneusz Stajer

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top