EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Zapraszamy na I Rudzki Spacer nordic walking „Aktywna Mama”!

 

Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji zaprasza na wyjątkowe wydarzenie. Dzień przed Dniem Matki, 25 maja odbędzie się I Rudzki Spacer „Aktywna Mama”. To wspaniała inicjatywa, która ma zachęcić mamy do aktywnego spędzania czasu.

 

Uczestniczki spaceru będą miały do pokonania 5-kilometrową trasę. Dystans można pokonać z kijkami nordic walking lub z wózkami. Zbiórka przy Punkcie Informacji Turystycznej w Rudach (ul. Cysterska). Start naprzeciwko Starego Opactwa. Cała trasa przebiega ścieżkami Parku Krajobrazowego „Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich”.

 

Start o godz. 10. Zbiórka i zapisy od godz. 9.00. Zapraszamy zatem uczestniczki do przybycia wcześniej w celu wypełnienia formularzy zgłoszeniowych i odebrania numerów startowych.

 

– To będzie spacer pełen pozytywnej energii. W drodze możemy śpiewać, opowiadać dowcipy i dzielić się macierzyńskimi historiami. To nie wyścig, ale marsz, który ma nas wprawić w dobry nastrój, bo każda mama zasługuje na czas dla siebie – zapewniają organizatorzy.        

Po spacerze na mamy czekać będzie słodki poczęstunek. Wszystkie zarejestrowane uczestniczki wezmą udział w losowaniu nagród przekazanych przez sponsorów. Do rozlosowania m.in. bony na zabiegi pielęgnacyjne, zestawy kosmetyków, książki oraz 2 godziny pomocy reporterów Radia 90. – Spośród wszystkich uczestniczek wylosujemy zabieganą MAMĘ, która dostanie od nas na 2 godziny reporterów do pomocy: może nas wysłać na zakupy, możemy pobawić się z jej dzieckiem na placu zabaw, zabrać na spacer, podać jej kawę – zapowiadają radiowcy.

 

Po spacerze będzie można również odwiedzić stoiska z atrakcjami dla kobiet. (Zainteresowanych wystawców prosimy o kontakt pod adresem: pit.rudy@umkuznia.pl lub numerem 32 451 80 39).

 

Regulamin wydarzenia oraz przebieg trasy opublikujemy w najbliższych dniach.

 

W czasie spaceru: opiekunowie i dzieci mogą skorzystać z placu zabaw znajdującego się w sąsiedztwie Punktu Informacji Turystycznej.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska