EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Mecz Noworoczny w Rudzie Kozielskiej

 

 

 

Przy pięknej, wręcz wiosennej pogodzie odbył się noworoczny pojedynek w Rudzie Kozielskiej. W samo południe o godz. 12.00 powitano Nowy 2013 Rok. Po złożeniu sobie wzajemnych życzeń i nieodłącznej lampce szampana o 12.10 rozpoczął się piłkarski pojedynek Kawalerzy c/a Żonaci. Jak to zwykle bywa w takich meczach nie brakowało emocji i piłkarskich fajerwerków. Mecz zakończył się „sprawiedliwym” remisem 6:6. Rzuty karne zdecydowanie rozstrzygnęli na swoją korzyść Kawalerzy i to oni przez rok są „piłkarskimi królami” w Kozi.

Ze statystycznych istotnych informacji :
Pierwsza bramka ( po raz pierwszy w historii meczów noworocznych w Kozi) była samobójcza. Do swojej bramki trafił zawodnik drużyny Kawalerów Dawid Kliś. Zegarki wskazywały godzinę 12.17. Była to na pewno jedna z pierwszych bramek w Polsce ( Cracovia na swoim noworocznym meczu strzeliła bramkę o 12.30). Minutę później o 12.18 już do właściwej bramki strzelił zawodnik drużyny Kawalerów Adam Michalik.
Nie mogło również zabraknąć pierwszej żółtej kartki. Jak to ostatnimi laty bywa pokazana została ona za dyskusję z sędzią. Pierwszym zawodnikiem ukaranym napomnieniem był Dawid Kliś o godz. 12.27.

Następne noworoczne emocje już za rok 1 stycznia 2014.

Wojciech Węglorz
Sołtys Sołectwa
Ruda Kozielska

{gallery}mecz_kozia{/gallery}

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska