EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Młodzi w akcji, czyli akcja sprzątania kuźniańskich nagrobków

            Młodzież chce działać i robi to z wielkim zaangażowaniem. W tym roku działamy bardzo prospołecznie – staramy się wykazać patriotyczną postawą wśród lokalnej społeczności. Jest to nasz symboliczny wkład w obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Pierwszą akcją było doprowadzenie do porządku kilku zabytkowych grobów na lokalnym cmentarzu. Warto przecież zadbać o naszą miejscową spuściznę.  Na hasło rzucone podczas zebrania Rady Samorządu Uczniowskiego odpowiedziała grupa ponad 30 uczniów naszej szkoły. Głownie byli to uczniowie klas ósmych i trzecich Gimnazjum. Dnia 26 października nasi wolontariusze pod kierunkiem Arkadiusza Mroza i ks. Krzysztofa Goca przeprowadzili akcję sprzątania grobów, którego efekt można już oglądać. Warto nadmienić, że większość uczestników akcji należy do grupy szkolnego wolontariatu prowadzonego przez panią Ewę Serafin. Włączyli się do niej również uczniowie niezrzeszeni w tej organizacji. Patronat nad akcją objęło z kolei miejscowe koło Towarzystwa Miłośników Ziemi Raciborskiej.

 To jeszcze nie koniec naszych działań. Śledźcie nas na szkolnej stronie oraz na Facebooku, gdzie będziemy zamieszczać relacje z następnych akcji prospołecznych. 

{gallery}2018/groby{/gallery}

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska