EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Ogólnopolskie Dożynki Jasnogórskie w Częstochowie z udziałem Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

W dniach 05 września – 06 września 2020 r. odbyła się XXIX Krajowa Wystawa Rolnicza połączona z Ogólnopolskimi Dożynkami Jasnogórskimi. W uroczystościach dożynkowych Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego reprezentowała Prezes Kasy dr Aleksandra Hadzik.

Zgodnie z tradycją w pierwszy weekend września odbyły się uroczystości związane
z dożynkami jasnogórskimi. Mimo, iż tegoroczne wydarzenia różniły się od poprzednich ze względu na sytuację epidemiologiczną, to organizacja uroczystości przebiegła bardzo pomyślnie. Stoiska wystawiennicze były ulokowane na terenie obszernego parkingu jasnogórskiego, co spotkało się z dużą aprobatą wielu przyjezdnych gości. Przedstawiciele rolników z całej Polski wzięli udział w Mszy Dziękczynnej za udane zbiory, gdzie mogli wspólnie celebrować i z dumą eksponować pięknie przystrojone kosze z darami oraz  dzieła w postaci wieńców dożynkowych, wykonanych z niezwykłą starannością.

Oficjalne otwarcie XXIX Krajowej Wstawy Rolniczej odbyło się z udziałem Ministra Rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego, gdzie pracownicy takich instytucji jak Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, udzielali informacji osobom zainteresowanym.

Zgodnie z programem wystawy odbyły się m.in.: targi pszczelarskie, przedsiębiorczości, sztuki ludowej, kiermasz kwiatów i krzewów ozdobnych, wystawa zwierząt hodowlanych i drobnego inwentarza, a także wystawa maszyn i narzędzi rolniczych.

Na niedzielnych uroczystych wydarzeniach pojawili się reprezentanci rządu: Minister Rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski z Prezydentem Andrzejem Dudą na czele oraz delegaci instytucji państwowych, a także przedstawiciele polskich firm przetwórczych z darami.

Wśród delegatów nie zabrakło również przedstawicieli Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego: Prezes dr Aleksandry Hadzik, Wiceprezesa Artura Warzochy oraz Dyrektora OR w Częstochowie Piotra Dobosza, którzy w tym samym składzie wręczyli na ręce abp Tadeusza Wojdy, metropolity białostockiego dar ołtarza. Korowód z darami został zakończony, także akcentem w postaci reprezentacji Kasy: Magdaleną Wachnicką-Witzke Dyrektor Biura Komunikacji i Współpracy Międzynarodowej oraz Teresą O’Neill Rzecznikiem Prasowym KRUS.

 

Na błoniach jasnogórskich zgromadzili się dyrektorzy oddziałów regionalnych wraz
z pozostałymi uczestnikami wydarzenia.

{gallery}2020/dozynki{/gallery}

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top