EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

„Pływadło” po raz 22. zawinęło do Turza

Blisko 30 jednostek pływających, a do tego kajakarze oraz morsy dobiły w sobotnie popołudnie, 26 czerwca do brzegów Odry i Rudy na przystani w Turzu w ramach 22. edycji „Pływadła”. Motywem przewodnim imprezy była 100. rocznica III powstania śląskiego.

Tegoroczne „Pływadło” zostało wpisane w kalendarz Festiwalu Górnej Odry, który odbywał się również w Chałupkach, Rybniku, Wodzisławiu Ślaskim, Jastrzębiu Zdroju, Żorach i Raciborzu, skąd rozmaite jednostki unoszące się na wodzie wypłynęły w kierunku Kędzierzyna-Koźla, mijając po drodze Turze i Dziergowice.

Zanim te dziwaczne, a jednocześnie pomysłowe konstrukcje pojawiły się na turzańskiej przystani, na plenerowej scenie należącej do Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej wystąpili młodzi artyści Kuźni Kultury, czyli: Ala i Lidia Skarupa, Ewa Marek i Ala Marszałek, Ania Czech i Maja Kostka, Magda Bojno, Emilia Kijek, Kasia Bojno i Wiktoria Kuśma. Następnie pojawił się zespół Echo, po którym przybywających na polanę w dorzeczu Odry i Rudy muzycznie przywitała grupa Dox, którego lider – Michał Kacperczyk – wystąpił blisko 15 lat temu w MOKSiR z zespołem Kacper i Karawana.

Wśród muzyków pojawił się także Paweł Siluk-Steiner, który wykonał utwór „Pływadło” nagrany trzy lata temu specjalnie na tę imprezę. Po godz. 16:00 nastąpiło spotkanie uczestników „Pływadeł” z samorządowcami województwa śląskiego i opolskiego, po którym rozpoczęła się biesiada z Piotrem Scholzem oraz zespołem Duo Fenix.

FOTORELACJA

 Tekst / zdjęcia : tylkokuznia.info 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska