EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Podsumowanie projektu „Przez rowery i narty bliżej siebie”

Razem z młodszymi uczniami z Odry przyjechali starsi koledzy, którzy znają już i Kuźnię Raciborską i naszą szkołę. Wspólne od dwóch lat współpracowali w ramach projektu „Przez rowery i narty bliżej siebie” finansowanego przez Euroregion Silesia. Trzydziestu uczniów z Czech spędziło tydzień na obozie rowerowym w naszych pięknych lasach, a tej zimy nasza trzydziestka uczyła się z sukcesami jeździć na nartach na czeskich stokach.

Do południa wspólnie z gimnazjalistami z naszej szkoły wzięli udział w rajdzie pieszym zakończonym pieczeniem kiełbasy.

Po obiedzie o godzinie 14.30 w szkole pojawili się goście, wśród nich burmistrz Paweł Macha, wiceburmistrz Gabriela Tomik, rodzice, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Wspólnie z czeską grupą z zainteresowaniem obejrzeli przygotowaną wystawę fotograficzną podsumowującą projekt.

Pan Wojciech Gdesz – koordynator nowego, właśnie startującego projektu, przedstawił prezentację multimedialną i omówił nowy polsko-czeski projekt „Odra – rzeka, która łączy”. W ramach tego projektu grupa gimnazjalistów z Kuźni i z Odry wraz z opiekunami wyruszy 29 maja na wyprawę rowerową od źródeł do ujścia Odry.

Nagrodzono uczennicę Maję Świerk, której praca zwyciężyła w konkursie na logo projektu.

 

Podsumowaniem dnia był poczęstunek przygotowany przez rodziców naszych uczniów.

{gallery}przez_rowery_i_narty_blizej_siebie{/gallery}

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska