EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Polsko – Czeski Festiwal Bajek

W środę 29 kwietnia br. ZSO w Kuźni Raciborskiej wspólnie z KH ZHP Ziemi Raciborskiej w ramach projektu „Festiwal Bajek” zaprosił do wspólnej zabawy 20 uczniów z partnerskiej szkoły w Odry w Czechach oraz drugoklasistów ze szkół naszej gminy w Rudach i w Budziskach. Wspólnie bawiła się ponad setka dzieci.

Festiwal rozpoczął się pokazem polskich i czeskich bajek bez przmocy w MOKSiR w Kuźni Raciborskiej. Wszystkim bardzo podobały się wesołe przygody Krecika, Bolka i Lolka oraz Pata i  Matta.

Roześmiany korowód przemaszerował do szkoły gdzie dzieci otrzymały zdrowy poczęstunek a następnie świetnie bawiły się w konkurencjach sportowych na wesoło na szkolnej hali.

Wszyscy dopingowali swoich reprezentantów, którzy wykazywali się ogromnym sprytem, koncentracją i  zwinnością nosząc na łyżkach surowe jajka, chodząc na kolorowych szczudłach czy mknących slalomem na hulajnodze.

Po zmaganiach sportowych wspólnie tańczyli zumbę i uczyli naszych przyjaciół tańca belgijskiego. Na podsumowanie wyczarowali kredą na asfalcie bohaterów oglądanych rano kreskówek.

 Było bajkowo, zdrowo, sportowo i wesoło!

{gallery}festiwal_bajek_2015{/gallery}

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska