EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Puchar i medale osobiście z rąk Burmistrza!

Środa 31 lipca była piątym dniem pobytu młodzieżowych drużyn GKS Jedlińsk na obozie sportowym w Jankowicach i kolejnym dniem trwającej tam Akcji Lato. Z tej okazji śląska i mazowiecka młodzież spotkała się na wspólnym wieczornym grilu, choć wcześniej ci sami młodzi ludzie zaciekle ze sobą rywalizowali. Oczywiście sportowo rywalizowali w turnieju siatkówki plażowej o Puchar Lata 2013. Nagrody i dyplomy wręczał osobiście Zastępca Burmistrza Gminy Kuźnia Raciborska Bogusław Wojtanowicz w asyście Sekretarza Miasta Dominika Klimanka, Sołtysa Jankowic Henryka Machnika i radnego Gerarda Hanuska. Wszystkiemu zaś przyglądał się Dyrektor MOPS w Kuźni Raciborskiej a zarazem członek GKPiRPA Zbigniew Grygier, opiekunowie i kilkudziesięciu młodych ludzi.

Miejscem zakwaterowania młodych piłkarzy z Jedlińska położonego w powiecie radomskim stał się na okres tygodnia Wiejski Ośrodek Kultury i Sportu w Jankowicach gdzie do tej pory na zgrupowania przyjeżdżał inny mazowiecki klub uczniowski, UKS Jankowice Radomskie. W ubiegłym roku obydwa kluby połączyły się i stąd wizyta po części tych samych chłopców z tym samym trenerem, lecz już pod nazwą GKS Jedlińsk. Niestety z powodu remontu płyty miejscowego boiska na treningi dojeżdżać musieli do okolicznych klubów. Trener Łukasz Kurek zaplanował też rozegranie kilku spotkań sparingowych. Oczywiście prócz treningów obóz ma też charakter wypoczynkowy. W końcu piłkarze są jeszcze bardzo młodzi a trwają wakacje. Zawodnicy wraz z trenerem odwiedzili raciborskie muzeum, wypoczywali w szymocickim ośrodku „Aqua Brax”, pławili się w wodach kuźniańskiego „Wodnika” i przez cały dzień bawili się w kowbojskiej scenerii żorskiego parku rozrywki ,,Miasteczko Twinpigs”. W ramach wycieczki rowerowej do skansenu kolejki wąskotorowej w Rudach odbyli przejażdżkę zabytkowym składem. Wielu z tych chłopców na Śląsku jest po raz pierwszy w życiu i są zdumieni tym, co u nas zastali. Zamiast hut i kominów zieleń, woda i lasy. Krajobraz kompletnie więc nie zgadza się z ich dotychczasowym wyobrażeniem naszego regionu.

Miniona środa przebiegała pod znakiem zmagań sportowych a dzień zakończony został wspólnym spotkaniem uczestników zarówno obozu jak i Akcji Lato z władzami gminy oraz Dyrektorem MOPS w Kuźni Raciborskiej.

Burmistrz, który w serdecznych słowach przywitał mazowiecką młodzież na terenie gminy otrzymał w podzięce wspaniały bukiet kwiatów. Sołtys prócz podziękowań skierowanych w stronę władz gminy i GKPiRPA dziękował za ogromną pomoc i zaangażowanie swoim współpracownikom, dzięki którym cała trzytygodniowa Akcja Lato mogła się odbyć – pani Gabrieli Rzepka oraz państwu Zbyszkowi i Kasi Muras. To był trzon tegorocznej akcji wspierany czasem pomocą innych wolontariuszy.

Zanim jednak przystąpiono do konsumpcji wybornych kiełbasek rozdano nagrody i medale za udział w turnieju siatkówki plażowej o Puchar Lata 2013. Klasyfikacja wyglądała następująco:

Miejsce I

Jakub Król – GKS Jedlińsk

Kacper Kacprzak – GKS Jedlińsk

Karol Walczak – GKS Jedlińsk

Miejsce II

Mateusz Kłoda – Jankowice

Mateusz Zięć – Jankowice

Miejsce III

Dawid Szymański – GKS Jedlińsk

Jakub Czyż GKS Jedlińsk

Miejsce IV

Michał Masarczyk – Jankowice

Artur Pendzich – Jankowice

Miejsce V

Daniel Jurczak – GKS Jedlińsk

Krzysztof Wikło – GKS Jedlińsk

Miejsce VI

Szymon Hanusek – Jankowice

Marek Harnasz – Jankowice

Wieczorem odbyła się jeszcze jedna uroczysta dekoracja – trener GKS Jedlińsk, Łukasz Kurek wyróżniał swoich zawodników za udział w środowej spartakiadzie. Klasyfikacji nie znamy, ale zdjęcia z dekoracji i rozdania nagród przekazanych opiekunom przez proboszcza Parafii WNMP w Rudach, księdza Rafała Wyleżoła jak najbardziej posiadamy. W galerii oczywiście, do której zapraszamy.

{gallery}jankowice2013{/gallery}

Tekst i zdjęcia: Henryk Machnik

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top