EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Rodzinny Park Rekreacji i Czynnego Wypoczynku w Turzu otwarty

29 października 2019 roku o godzinie 13.00 odbyło się uroczyste otwarcie Rodzinnego Parku Rekreacji i Czynnego Wypoczynku w Stefie Aktywności Fizycznej Sołectwa Turze.

Uroczystego otwarcia dokonali:  

burmistrz miasta Kuźnia Raciborska Paweł Macha, przewodniczący rady miejskiej w Kuźni Raciborskiej Radosław Kasprzyk, zastępca przewodniczącego rady miejskiej w Kuźni Raciborskiej oraz członek rady sołeckiej  w Turzu Gerard Depta, sołtys sołectwa Turze Marcelina Waśniowska, prezes fundacji Górażdże Aktywni w Regionie Urszula Proszowska, proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turzu ksiądz Marcin Szaboń, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej Anna Kijek,  mieszkanka Turza Alicja Skarupa oraz mieszkaniec Turza Roman Mosch.

Rodzinny park w Turzu powstał dzięki dofinansowaniu otrzymanym z trzech instytucji:

– Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Otwartych Stref Aktywności, ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym;

– Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w ramach Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka”;

– Fundacji GÓRAŻDŻE – Aktywni w Regionie.

Po uroczystym przecięciu wstęgi, poświęcenia terenu dokonał proboszcz ksiądz Marcin Szaboń. Następnie zebrani goście udali się na grób trzech powstańców śląskich pochowanych na cmentarzu w Turzu, gdzie złożyli znicze w celu uczczenia ich pamięć w ramach obchodów 100 rocznicy trzech powstań śląskich.

Rodzinny  Park Rekreacji i Czynnego Wypoczynku jest trzecią z czterech zaplanowanych w Sołectwie Turze. Wcześniejsze to: budowa Wiejskiego  Ośrodka Kultury oraz budowa parking przy kościele parafialnym. Ostatnia z czterech zaplanowanych inwestycji to budowa przystani narzecze Odrze w Turzu.

 

Z powodu wcześniej zaplanowanych spotkań zawodowych, w uroczystości nie uczestniczyli minister Michał Woś oraz minister Sportu i Turystyki Witold Bańka. Podziękowanie za pomoc w realizacji zadania burmistrz Paweł Macha przekazał na ręce ministra Michała Wosia dla obu ministrów , dzień wcześniej w Urzędzie Miejskim w Kuźni Raciborskiej.

{gallery}2019/turze_strefa{/gallery}

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top