EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Ruda Kozielska – nasza kuchnia po remoncie !

11 lutego 2016r, w Świetlicy Wiejskiej w Rudzie Kozielskiej, świętowaliśmy oficjalne otwarcie naszej kuchni po styczniowym remoncie.

 W spotkaniu udział wzięli wszyscy, którzy przyczynili się do realizacji tego zadania, zarówno mieszkańcy Rudy Kozielskiej, jak i zaproszeni goście. Byli to: członkinie Koła Gospodyń Wiejskich, które zgłosiły pomysł i od początku do końca zajmowały się organizacją remontu, Sołtys Rudy Kozielskiej Pani Gizela Górecka, opiekun świetlicy Pani Beata Balcerek (również członkini KGW), członkowie LKS Ruda Kozielska oraz Goście: Pan Burmistrz Paweł Macha, Z-ca Burmistrza Pani Gabriela Tomik, Dyrektor MOKSiR Pan Michał Fita i Prezes LKS, nasz były sołtys – Pan Wojciech Węglorz.

 To 4-godzinne spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze; były wspomnienia i plany na przyszłość, żarty i poważne rozmowy. Zgodnie z planem  panie z KGW podały przygotowany przez siebie obiad z deserem, a Pan Burmistrz przeciął wstęgę na drzwiach odnowionej kuchni, co zostało uwiecznione na zdjęciu. Przewodnicząca KGW Ewa Kuleta podziękowała wszystkim za ich wkład w przeprowadzenie remontu.

Remont kuchni został przeprowadzony ze środków Funduszu Sołeckiego, za co dziękujemy Pani Sołtys Gizeli Góreckiej i Radzie Sołeckiej oraz z dodatkowych – niemałych – środków wyasygnowanych przez Gminę, za co serdecznie dziękujemy Panu Burmistrzowi. Ponadto część materiałów budowlanych zakupił sponsor, część kosztów pokryto też ze środków MOKSiR – dziękujemy Panu Dyrektorowi.

Na koniec – swoją cegiełkę ze składek członkowskich dołożyło też Koło Gospodyń.

Swój udział – w postaci ciężkiej pracy przy kuciu ścian i wywożeniu gruzu – dodało 8 członków LKS Ruda Kozielska, którym serdecznie dziękujemy i obiecujemy rewanż przy najbliższej okazji.

Ewa Kuleta

Koło Gospodyń Wiejskichw Rudzie Kozielskiej

 

{gallery}2016/KGW_Ruda_Kozielska{/gallery}

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska