EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Tomasz Kot, Joanna Kulig i Borys Szyc, czyli plan filmowy w amfiteatrze w Rudach

W dniach 26 i 27 lipca w ośrodku „Buk” w Rudach odbywały się zdjęcia do najnowszego filmu Pawła Pawlikowskiego – reżysera oscarowej „Idy”. Nowa produkcja, która na ekrany kin ma wejść jesienią przyszłego roku nosić będzie tytuł „Zimna wojna”.

 

Przypomnimy, że akcja „Zimnej wojny” rozgrywa się na przestrzeni lat 50. i 60 XX w. Widzowie poznają historię niemożliwej miłości Zuli i Wiktora, którzy nie mogą być razem, ale nie potrafią żyć bez siebie. Poznają się niedługo po wojnie. Zula została przyjęta do właśnie utworzonego zespołu pieśni i tańca „Mazurek”, a Wiktor jest pianistą i kierownikiem muzycznym tego zespołu. Podczas zagranicznego tournée do Berlina Wschodniego para planuje ucieczkę na Zachód, lecz ostatecznie Wiktor wyjeżdża sam. Kilka lat później spotykają się w Paryżu. Zula już nie jest dziewczyną, ale dojrzałą elegancką kobietą. Ich dalsze losy to burzliwa historia spotkań i rozstań zmierzająca do dramatycznego finału.

Autorami scenariusza są Paweł Pawlikowski i Janusz Głowacki. Za zdjęcia odpowiada nominowany do Oscara za „Idę” Łukasz Żal, za scenografię Katarzyna Sobańska i Marcel Sławiński nagradzani m.in. na festiwalu w Gdyni. W obsadzie znaleźli się: Joanna Kulig, Tomasz Kot, Agata Kulesza i Borys Szyc. Produkcja filmu realizowana jest przez polski Opus Film, Apocalypso Cold War z Wielkiej Brytanii oraz MK Productions z Francji. Jego koproducentem jest również Instytucja Filmowa „Silesia Film”, która wsparła projekt ze środków Śląskiego Funduszu Filmowego.

materiał video

 

Źródło: www.tylkokuznia.info

{gallery}2017/zimna_wojna{/gallery}

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska