EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

VIII Powiatowy Konkurs Potraw Regionalnych „Wielkanocne Stoły”

Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych „Babiniec” już po raz 3 było odpowiedzialne za przygotowanie reprezentacji naszej gminy do uczestnictwa w konkursie.

 

Podejmując współpracę z Miejskim Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji oraz sołectwami naszej gminy (Siedliska, Budziska, Turze, Jankowice, Rudy, Ruda Kozielska, Ruda oraz miasto Kuźnia Raciborska),świetlicami wiejskimi i kołami gospodyń oraz lokalnym biznesem (Zakładem Wędliniarskim Ernestyn Żyła z Rud) przygotowano potrawy i wypieki na konkurs.

W tym roku udało nam się podjąć współprace z 5 partnerami którzy przygotowali wypieki wielkanocne a dwa sołectwa wykonały ozdoby świąteczne.

Szczególne podziękowania kierujemy do Koła Gospodyń w Rudzie Kozielskiej które przygotowało mazurki i baby wielkanocne oraz przepiękny kosz chlebowy za który nasza gmina otrzymała wyróżnienie na konkursie.

Na uwagę zasługują również wyroby Koła Gospodyń z Rud Raciborskich które przygotowało sałatki z jajek i patery z faszerowanymi jajkami.

Inne wyroby które zdobiły nasz wielkanocny stół to tort „Poezja” upieczony przez Barbarę Gromotkę, mazurek i baranki wielkanocne wykonane przez Anielę Janik, pyszny pasztet ze śliwka i szyneczkę „Palce Lizać”, którego autorką była Aleksandra Bartoń, rogaliki wielkanocne zaprezentowali Ewa i Piotr Jakubczyk.

Stoisko Gminy Kuźnia Raciborska w tym roku reprezentowali słuchaczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy MOKSiR (Gizela Górecka, Halina Porombka, Anastazja Maciaszek i Irena Mróz) oraz wolontariuszka Roksana Burda.

Udział w konkursie finansowany był przez Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej.

W ramach podziękowania dla osób, które zaangażowały się w organizację stoiska Gminy Kuźnia Raciborska na Konkursie ‘Wielkanocne Stoły”, 31 marca br. MOKSiR wraz z Referatem Edukacji, Sportu i Promocji Urzędu Miejskiego w Kuźni Raciborskiej zorganizowało spotkania podczas, którego Burmistrz Miasta Paweł Macha wręczył oficjalne podziękowania.

 

 SKA „BABINIEC”

{gallery}wielkanocne_stoly_2015{/gallery}

 

{gallery}podziekowanie{/gallery}

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska