EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Wiceminister Michał Woś w Kuźni Raciborskiej

W piątek 12 stycznia 2018 roku do Urzędu Miejskiego w Kuźni Raciborskiej przybył Wiceminister Ministerstwa Sprawiedliwości Michał Woś na spotkanie z Burmistrzem Pawłem Macha.
W spotkaniu uczestniczyli również: Sekretarz Dominik Klimanek, Radny Radosław Kasprzyk, Dyrektor Kinga Apollo oraz architekt Józef Gadzicki. Minister wyszedł z inicjatywą pomocy finansowej z funduszu celowego Ministerstwa Sprawiedliwości skierowanej na wsparcie świetlicy środowiskowej dla dzieci wymagających szczególnej opieki oraz przeniesienie placówki do nowej lokalizacji. Burmistrz Paweł Macha przedstawił kosztorys przedsięwzięcia. Ze względu na duże zainteresowanie oraz uczestnictwo dzieci w zajęciach, obecnie zajmowane pomieszczenia stały się zbyt ciasne, do tego dochodzi kwestia ogrzewania pomieszczeń w sezonie zimowym. Zajęcia z dziećmi prowadzone są ze wsparciem terapeuty psychologa, jest też możliwość pomocy przy odrabianiu lekcji.

W trakcie spotkania poruszono również tematy związane z planami inwestycyjnymi na obiekcie Zabytkowej Stacji Kolejki Wąskotorowej w Rudach.

Panu Ministrowi podziękowano za poświęcony czas i zainteresowanie działaniami podejmowanymi w Gminie.

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska