EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Wieża Babel w Kuźni Raciborskiej

Z okazji Dnia Języków Obcych w Szkole Podstawowej im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej lekcje zostały wzbogacane o elementy językowe i związane z TIK.

W tym dniu zwykle zabranianie telefony komórkowe stały się sprzymierzeńcami zarówno uczniów jak i nauczycieli.

Na lekcjach języków obcych królowała aplikacja Kahoot, dzięki której uczniowie logując się ze swoich telefonów rozwiązywali quizy językowe wyświetlane na tablicach multimedialnych. Uczniowie, którzy najlepiej pracowali nagrodzeni zostali ocenami za aktywność i pracę na lekcji. Na zajęciach innych przedmiotów tłumacz gogle pomagał prowadzić lekcje w innych językach (np. matematyka po włosku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem).

W czasie przerw uczniowie zdobywali punkty do współzawodnictwa międzyklasowego wykonując polecenia i rozwiązując problemy zakodowane kodami QR rozwieszonymi w różnych miejscach szkoły. Dużą frajdę sprawiał młodzieży rozkodowywanie poleceń.

W klasach 4-8 uczniowie przygotowali prezentacje i plakaty na temat wybranych krajów, a klasy 1-3 przygotowały muzyczny apel, na którym dzieci śpiewały znany kanon „Panie Janie” w czterech językach.

Świetlica szkolna i nauczyciele przedmiotów artystycznych na swoich zajęciach przygotowywali z uczniami zakładki do książek zdobione flagami różnych krajów.

Zdaniem uczniów wykorzystanie nowoczesnych technologii na lekcjach było strzałem w dziesiątkę, sprawiło im wiele radości i zmotywowało do nauki języków obcych.

{gallery}2019/dzien_jezykow{/gallery}

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska