EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

WSPÓLNA AKCJA KUŹNIAŃSKICH DZIELNICOWYCH Z SOŁTYSAMI

Wynikiem wspólnej inicjatywy Komendanta Komisariatu Policji kom. Marka Ryszki i Burmistrza Miasta Kuźnia Raciborska Pawła Machy były poszukiwania dzikich składowisk śmieci i niebezpiecznych odpadów. Akcja została zorganizowana w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców gminy Kuźnia Raciborska. W działaniach uczestniczyli kuźniańscy dzielnicowi wspierani przez lokalnych sołtysów, a kontrole prowadzone były na terenie gminy Kuźnia Raciborska.

 

Wspólne działania miały na celu kontrole pustostanów oraz miejsc, w których mogły by zostać pozostawione niebezpieczne odpady stwarzające zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt oraz środowiska. Akcja swój początek miała miejsce w gabinecie Komendanta Marka Ryszki, gdzie zaproszeni goście omówili plan działania jak również Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa jako narzędzie pomocne do zgłaszania różnego rodzaju nieprawidłowości w tym związanych także z nielegalnymi składowiskami śmieci i niebezpiecznych odpadów. W trakcie prowadzonych kontroli nie ujawniono żadnych nieprawidłowości jednakże akcję będą cykliczne i są planowane kolejne wspólne działania w najbliższym czasie.

Kontrole takowe mają przyczynić się do poprawy ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu raciborskiego.

 

Źródło: raciborz.slaska.policja.gov.pl

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska