EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Wymiana w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kuźni Raciborskiej z gimnazjum Theodor-Heuss Gymnasium Waltrop w Niemczech.

W Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kuźni Raciborskiej w dniach 8 – 12 czerwca gościła grupa 20 gimnazjalistów i 2 nauczycieli z Theodor-Heuss Gymnasium Waltrop w Niemczech.

Uczniowie przez ten tydzień mieszkali u swoich polskich rówieśników i spędzili czas aktywnie i atrakcyjnie. Odwiedzili na rowerach Rudy gdzie zwiedzili Pocysterski Zespół Klasztorno – Pałacowy i Kolejkę Wąskotorową, Obóz Koncentracyjny w Oświęcimiu, Skansen i Zagrodę Żubrów w Pszczynie, Centrum Eichendorffa w Łubowicach oraz Muzeum w Raciborzu. Uczestniczyli też w spotkaniu z władzami miasta Kuźnia Raciborska.

 

Młodzież brała udział w warsztatach historycznych i tanecznych. W ciągu tygodnia zawiązało się wiele przyjaźni. Czwartkowy Abschiedsfeier połączony z dyskoteką a zakończony wspólnym polonezem pozostanie na długo w pamięci uczestników wymiany. Przełamano stereotypy dotyczące Polaków i Niemców, młodzi odkryli, że mają bardzo wiele wspólnego. Przy piątkowym pożegnaniu polało się sporo łez.

Sabina Chroboczek-Wierzchowska

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kuźni Raciborskiej

 

{gallery}wymiana_ZSO_2015{/gallery}

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska