EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

WYNIKI OCENY FORMALNEJ PIERWSZEJ EDYCJI MARSZAŁKOWSKIEGO BUDŻETU OBYWATELSKIEGO

Szanowni Mieszkańcy,

Znamy wyniki oceny formalnej wniosków w I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Wśród nich są dwa zadania zgłoszone przez mieszkańców naszej Gminy.  

Na opublikowanej w dniu dzisiejszym liście 134 zadań zweryfikowanych pozytywnie pod względem formalnym w pierwszej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego znalazły się dwa zadania zgłoszone przez mieszkańców Gminy Kuźnia Raciborska: 

  1. W puli wojewódzkiej pozytywną ocenę formalną przeszedł wniosek Zakup domków wystawienniczych na Jarmark Bożonarodzeniowy oraz eko targi w Rudach i Kuźni Raciborskiej zgłoszony przez mieszkańca Kuźni Raciborskiej Jacka Gąskę.
  2. W puli podregionalnej pozytywną ocenę formalną przeszedł wniosek  Opracowanie dokumentacji projektowej budowy ciągu pieszo-rowerowego wraz z infrastrukturą techniczną przy ulicy Kolonia Renerowska w miejscowości Rudy (Gmina Kuźnia Raciborska) w pasie drogi wojewódzkiej nr DW 919 zgłoszony przez mieszkankę Rud Sylwię Brzezicką – Tesarczyk.

Obaj wnioskodawcy uzyskali wymaganą liczbę podpisów mieszkańców naszej Gminy na listach poparcia.

Do 8 października zakończy się weryfikacja prawno-techniczna złożonych wniosków. Jeżeli weryfikacja złożonych wniosków zakończy się wynikiem pozytywnym, oba zadania wezmą udział w głosowaniu mieszkańców Województwa Śląskiego.

W I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego do dyspozycji mieszkańców jest 10 milionów złotych (2,5 miliona na zadania z puli wojewódzkiej, 7,5 miliona na zadania w pulach podregionalnych). W naszym podregionie, dysponującym kwotą 1 200 000 złotych, trzynaście wniosków przeszło pozytywną ocenę formalną. O tym, które wnioski otrzymają dofinansowanie zadecyduje głosowanie mieszkańców zaplanowane między 12 a 30 listopada br.

Już dziś liczymy na Państwa głosy! Jednocześnie dziękujemy naszym Mieszkańcom za podpisanie list poparcia obu wniosków.

Na bieżąco będziemy Państwa informować o kolejnych etapach oceny projektów.

Więcej szczegółów na stronie https://bo.slaskie.pl/content/lista-zgloszonych-zadan

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top