EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Zapraszamy na kuźniańską Noc Świętojańską

Zapraszamy do wystawienia stoisk handlowych w zakresie ogrodnictwa szkółkarstwa narzędzi i sprzętów niezbędnych do ogródka 22 czerwca godzina 12.00 bez zobowiązań finansowych/Kontakt : Bernard Kowol 602647625

biuro@berni.cc.pl

 Bernard K  

Stowarzyszenie Kuźnia Przyszłości oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji zapraszają na kuźniańską NOC ŚWIĘTOJAŃSKĄ.

Noc Świętojańska zorganizowana w ramach projektu „Noc świętojańska jako powrót do lokalnych tradycji” przez Stowarzyszenie „Kuźnia Przyszłości” będzie imprezą o charakterze integracyjnym, okazją do wspólnej zabawy, ale co najważniejsze będzie to wydarzenie, które przyczyni się do poznania własnych korzeni, dziedzictwa kulturowego, by ocalić od zapomnienia stare zwyczaje, pieśni i podania. Projekt jest współfinansowany z PROW 2014-2020.

Nocy Świętojańska: biel, kwiaty, zioła, wianki, ogień i woda. Imprezę rozpoczniemy późnym popołudniem od animacji dla dzieci i to właśnie tu, jako jeden z głównych punktów będą przygotowane stoiska warsztatowe z kwiatami, ziołami oraz wiankami. Stowarzyszenie zorganizuje również konkursy i quiz wiedzy związany z obrzędowością, tradycją i lokalnymi zwyczajami związanymi z nocą świętojańską. Na scenie amfiteatru płycie Placu Zwycięstwa w Kuźni Raciborskiej, nad zakolem rzeki Rudy, zabrzmi muzyka z nutą pieśni ludowych w wykonaniu wokalistów Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji, na finał zagra zespół CHWILA NIEUWAGI. Nie zabraknie również tradycyjnego poszukiwania kwiatu paproci, kwitnącego w tę jedną noc w roku.
Finalnie imprezę zamknie barwny korowód kwiatowy, w towarzystwie zapalonych pochodni, zakończony rzucaniem wianków do rzeki Rudy przez dziewczyny ubrane w białe stroje. W tle dźwięki muzyki, wokół przyroda, zioła i kwiaty.

  

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top