EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Zapraszamy na Operetkę – „Kraina uśmiechu” F. Lehara

W sobotę 4 lutego 2017 o godzinie 18:00 zapraszamy serdecznie na Operetkę – „Kraina uśmiechu” F. Lehara. Bilety w przedsprzedaży 50 zł, w dniu występu 60 zł.

Więcej informacji: http://www.artecreatura.art.pl/spektakle/kraina-usmiechu-f-lehar-operetka-w-ii-aktach/

„Kraina uśmiechu” (Das Land des Lächelns) to szczytowe osiągnięcie wielkiego twórcy operetki wiedeńskiej – Franza Lehára z 1929 r. Niemal wszystkie arie i duety pochodzące z tej przepięknej operetki stały się niekwestionowanymi szlagierami sceny muzycznej, jak np.: Twoim jest serce me…, Herbatka sam na sam lub Kto dał nam klucze do miłości bram…. Libretto jest zaś uznawane za najpiękniejszą i najbardziej wzruszającą historię miłosną zakraplaną nutką orientalnej kultury Chin.

Operetka opowiada historię hrabianki Lizy, która zakochana ze wzajemnością w chińskim księciu Sou Czongu postanawia porzucić roztańczony Wiedeń z początku XX wieku i wyrusza za ukochanym do Chin. Tam okazuje się, że dziedzic cesarstwa w swoim kraju jest zupełnie innym człowiekiem, a światy z których oboje pochodzą zbyt się różnią, by Liza i Sou Chong mogli być razem.

„Kraina uśmiechu” wzrusza i jednocześnie bawi, a przepiękna muzyka na długo zapada widzom w pamięć. Operetka doczekała się kilku ekranizacji, w tym z Janem Kiepurą i Martą Eggerth (1952). Był to równocześnie ostatni film nakręcony przez Jana Kiepurę.
Reżyseria i choreografia: Barbara Bielaczyc
Produkcja i scenografia: Jarosław Wewióra
Kostiumy: Dorota Wewióra
Libretto: Victor Leon, Ludwig Herzer i Fritz Lohner.
Wystawienie za zgodą wydawnictwa Josef Weinberger Ltd.

MOKSiR

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska