EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Spotkanie wigilijne w Rudach 2016

W sobotni wieczór po raz kolejny zorganizowano spotkanie wigilijne dla osób starszych i samotnych z naszej miejscowości.

Zaproszono 50 osób i prawie wszyscy przybyli. Po odczytaniu Ewangelii, modlitwie podzielono się opłatkiem. Następnie delektowano się potrawami przyrządzonymi przez niezawodne w takich sytuacjach Koło Gospodyń. Był barszcz z uszkami, kapusta z grzybami, ryba, ziemniaki, kompot. Nie mogło oczywiście zabraknąć makówek i moczki. Na deser kawa, herbata i pyszne ciasto.

Konsumpcję umilano sobie śpiewaniem kolęd bożonarodzeniowych.
Uczestnicy otrzymali również małe „prezenty” od sołtysa, Rady Sołeckiej i radnych.
Życzenia do uczestników spotkania przekazali zaproszeni goście : Burmistrz Paweł Macha, księża z naszej parafii ks. Sebastian Śliwiński, ks. Marcin Kutek, ks. Jan Rosiek, ks. Gotfryd Fesser oraz radni Łukasz Ruhe i Roman Wilk i dyrektor ZSO Adrian Plura.

Wielkie i gorące podziękowania dla pań z naszego Koła Gospodyń. Spędziły one wiele godzin w kuchni aby przygotować i obsłużyć te spotkanie wigilijne. Myślę, że podziękowania i zadowolenie uczestników tego spotkania było dla nich chociaż małą nagrodą za trud i pracę włożoną w to aby wszystko się udało. Jeszcze raz wszystkim paniom DZIĘKUJĘ.
Dziękujemy również osobom które w różnoraki  sposób wsparły organizację tego spotkania. Podziękowania kierujemy do  :
– Marian Malejka ( sklep „Na rogu)
– Bogumiła Tworuszka ( Pawilon „Orchidea”)
– Aleksandra i Jerzy Ciechanowicz ( firma Dedol)
– Anna Czerwik ( sklep spożywczy )
– Piekarnia Piotr Szweda
– Piekarnia Jadwiga i Piotr Szymura
– ksiądz Proboszcz Sebastian Śliwiński

 Dziękujemy ZSO i jej dyrektorowi za udzielenie gościny w szkolnej stołówce. Myślę, że razem udało się nam stworzyć chociaż małą namiastkę świąt dla zaproszonych starszych mieszkańców Rud.

Wszystkim zaangażowanym w organizacje spotkania wigilijnego jeszcze raz bardzo dziękuję.

Wojciech Węglorz

Sołtys Sołectwa Rudy

{gallery}2016/rudy{/gallery}

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska