EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Dzień Babci i Dziadka w Rudzie Kozielskiej – 2014

W styczniu obchodzimy święto naszych kochanych babć i dziadków. Właśnie oni przez cały rok troszczą się o swoje wnuki, opiekują się nimi i spełniają ich prawie wszystkie zachcianki. Tak więc ich święto jest dla wszystkich wnuków szczególną okazją aby się im za to chociaż troszeczkę podziękować. Także dzieci z świetlicy w Rudzie Kozielskiej oraz ich opiekunka przygotowały dla dziadków i babci z naszej miejscowości małe co nieco. W środę 22 stycznia chętni dziadkowie mogli przybyć na przygotowaną specjalnie dla nich w świetlicy imprezę. Przygotowano oczywiście kawę, herbatę i różne słodkości, nie zabrakło owoców, zimnych napojów itp. Dzieci uczestniczące w zajęciach świetlicowych przygotowały dla każdej babci specjalną bransoletę, zaś dla dziadka medal z hasłem „SUPER DZIADEK”.

Po wyrażonych wierszami życzeniach każdy z uczestników tego spotkania otrzymał stosowany prezent. Widać było po twarzach babć i dziadków, że niespodzianka udała się i sprawiła im radość. Przecież prezenty od wnuków, szczególnie zaś te wykonane przez nich własnoręcznie są najlepszym prezentem. Po życzeniach i uraczeniu się przygotowanymi wcześniej specjałami czekała na wszystkich jeszcze jedna niespodzianka. Był nią mały koncert w wykonaniu pana Stefana Wardengi i jego małej podopiecznej Kamili Til. Uraczyli oni wszystkich pięknymi piosenkami , niektóre były przygotowane specjalnie na Dzień Babci i Dziadka. Po tym jak wraz z wykonawcami podśpiewywali sobie bardziej znane piosenki, jak po uśmiechniętych twarzach było widać, że niespodzianka się udała. 

Po owacyjnych brawach było zaś widać, że pięknie wyśpiewane piosenki bardzo im się podobały. Zarówno panu Stefanowi jak i Kamili bardzo, bardzo dziękujemy. Gdy zbierają się w większym gronie starsi ludzie nie trzeba ich specjalnie zachęcać aby wspólnie razem pośpiewać. Dziadkowie z Rudy Kozielskiej parę dni wcześniej pośpiewali na wieczorze kolęd, więc mieli mały „trening”. Ich wspólne spotkanie zakończyło się więc także wspólnym śpiewem wielu popularnych biesiadnych piosenek. Tak więc to trwające kilka godzin spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka będzie na pewno przez nich mile i dobrze wspominane. Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy z tej okazji. Na pewno zarówno dzieci jaki organizatorzy tego spotkania postarają się o niespodzianki. Tak więc kończąc życzeniami Wszystkiego najlepszego dla Babci i Dziadka mówimy do zobaczenia za rok.

Wojciech Węglorz

Sołtys Sołecta Ruda Kozielska

 

{gallery}Ruda_Kozielska_2014_babcia_dziadek{/gallery}

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska